зірки

Королева повертає 90 років: кризи, скандали та великі тріумфи

Anonim

Щороку у її садній вечірці в Букінгемському палаці вона налічує 30 000 гостей, щороку вона проводить 300 громадських зустрічей. Королева Єлизавета II Англії ("Життя на престолі") не має вихідного дня - крім, можливо, на Різдво - і працює у своїй роботі королеви на 63 роки і шість місяців. Дванадцять англійських прем'єр-міністрів вижили. І вона все ще катається. Сьогодні їй виповнилося 90 років.

Єлизавета святкує свій день народження

"Це неймовірно, що вона зроблена, вона завжди покладає свій обов'язок над усім іншим, вона була скрізь, і ти дивувався, як член королівської сім'ї, як я міг би колись виконувати ці величезні очікування?" Онук князя запитує сама Гаррі, який перетворився з чорної вівці сім'ї на популярну рольову модель.

Це так: ніхто не може наблизитися до королеви Єлизавети II. Вона є найдовшим пануючим монархом в світі, і майже 70 років вона була принцем Філіпа найдовшим шлюбом в історії. І всі визнають їх м'який авторитет без заздрощів. "Усім нам потрібне лідерство, і я відчуваю неймовірно щасливу, що у нас є найкращий лідер, - каже колишній футболіст Девід Бекхем.

Тим не менш, у житті цієї виняткової жінки виникла різноманітна криза, але рідко це пов'язано з її власною людиною, а з її оточенням.

Смерть улюбленого батька

Король Георг VI. в останні роки страждав на рак легенів і атеросклероз. Він помер 6 лютого 1952 року з артеріальним тромбозом у його особняку Сандрінгем Хаус у Норфолку. Його дочка Єлизавета була в той час на державній поїздці до Кенії, Австралії та Нової Зеландії, яку вона розпочала для хворого монарха. 25-річна корона принцеса відразу ж повернулася до Лондона і була оголошена королевою, завдання якої вона ніколи не натискала.


Відраза Чаушеску

У червні 1978 року королева Єлизавета мала отримати румунський диктатор Ніколае Чаушеску та його дружину Олену, запрошену британським урядом на державний візит, у Букінгемському палаці. Її ненависть до пари, як кажуть, була настільки велика, що вона сховалася за чагарником під час прогулянки в саду, щоб уникнути її зустрічі. Після того, як Чаушеску впав у грудні 1989 року, вона відмінила йому нагороду та повернула їй назад повернуту зірку Соціалістичної Республіки Румунії.


Вбивство дядька

27 серпня 1979 року був убитий відставний гранд-адмірал Луї Маунтбеттен, 1-й граф Маунтбеттен з Бірми. Дядько королеви-консоту принца Філіпа вважалося засновником королівського шлюбу і підтримував тісні зв'язки з правлячою сім'єю, особливо принцем Чарльзом. Ірландська терористична організація IRA здійснила контрабанду над бомбою на яхті Маунтбэттен та підірвала його, коли на борт прибув 79-річний чоловік.

Постріли на королеву

У червні 1981 року, під час щорічного військового параду на честь королівського дня народження, королева звільнила шість знімків, коли їхала мимо коні "Бірмаці". Це були порожні картриджі. 17-річний штурман Маркус Саджян спочатку хотів скористатися гвинтівкою із живими боєприпасами. Він був засуджений до п'яти років ув'язнення та звільнений рано після трьох років. Через рік певний Майкл Фаган підкрався в спальню королеви. Вона розмовляла протягом декількох хвилин до прибуття міліції.

Сини та онуки на війні

Королева також дуже стурбована своїми дітьми: другий молодший син Елізабет Ендрю (1960 року народження), пілот вертольота Королівського флоту, взяв участь у 1982 році на борту авіаносця "HMS Invincible" у боротьбі проти війни у ​​Фолклендській. Через двадцять п'ять років її онук, принц Гаррі Уельський, воював з пілотом вертольота нападу "Талібан" в Афганістані. Він був визнаний особливо вразливим і був перенесений назад до Англії через три місяці.

Сдай президентові США

У 1983 році президент США Рональд Рейган зазнав королівського заворушення: під час візиту до його каліфорнійського ранчо вона чітко продемонструвала своє невдоволення вторгненням США до Гренади. Її союзники не повідомили про військове втручання в одне з її королівств.


Жах року

1992 рік був справжнім кризовим роком для королеви. Вона назвала це "annus horribilis", рік жаху. Її донька принцеса Анни Марка Філліпса розлучилася, син князя Андрія та його дружини Сари "Фергія" Фергюсон також розійшлися. Також князь Чарльз та його дружина Діана розлучилися офіційно. Раніше Чарльз Дауер з дружиною, а згодом дружиною Камілою Паркером - Боулз, а відносини Діани з капітаном Хьюітом стали відомі. Крім того, спалахнув Замок Віндзор.

Для шкоди платникам податків слід спочатку сплатити, що викликало бурю обурення. З тих пір Королева, чиї активи в 2010 році оцінили діловий журнал Forbes на 450 мільйонів доларів США, добровільно сплачує податок на прибуток і податок на приріст капіталу. І, нарешті, королева була затінена яйцями під час візиту до Німеччини в Дрездені, протестуючи проти бомбардувань Ельбфлоренца під час Другої світової війни.

Смерть Діани

31 серпня 1997 року принцеса Діана, 36 років, колишня дружина Чарльза та мати його синів Вільяма та Гаррі, померли після автомобільної катастрофи в Парижі. Англія занурилася в траур, але спочатку королева не знайшла жодного слова з жалем. Лише за день до похорону Діани вона виступила з телемовленням, в якій вона говорила про своє захоплення колишньою невісткою та своїм "бабуським почуттям" для своїх онуків. Більшість британців відчували, що ця публічна поява прийшло занадто пізно. Популярність королівської сім'ї, яку деякі звинувачували у долі "Принцеса Серця", опустилися до невисокої точки.

Софі ворота

У 2001 році дружина молодшого Королеви, принца Едуарда, 49 років, графиня Софі фон Вісекс, занурила монархію в глибокий криза. Софі потрапила за журналістами журналу News of the World, який став потенційним клієнтом своєї PR компанії. Говорячи з журналістами, графиня знущалася з принцесою Діаною, принцем Чарльзом, королевою Мамою та навіть прем'єр-міністром Тоні Блером.

Смерть матері та сестри

У 2002 році впродовж місяця загинула мати королеви Мами (101) та її сестра принцеса Маргарет (71, після удару). Рік святкування 50-річчя королеви був відзначений трауром.

Основні моменти

Ці кризи та скандали супроводжуються безліччю висвітлювань та перемог, таких як її весілля улюбленому принцу Філіппу (94) в 1947 році, її коронація (1952), відкриття літніх Олімпійських ігор 1976 року в Монреалі та Лондоні в 2012 році, а також Весілля її онука принца Вільяма (2011).

Менш добре відомі політичні досягнення королеви, які, як кажуть, мають ненаситний смак до шоколаду та шоколадного мусу. Наприклад, канадський прем'єр-міністр Брайан Малруні (1983-1993) стверджував, що Єлизавета II була "рушійною силою сцени" кінець апартеїду в Південній Африці. Зусилля британського прем'єр-міністра Тоні Блера, спрямовані на забезпечення миру в Північній Ірландії, також були активно підтримані королевою. У 2011 році вона була першим британським монархом, який офіційно відвідав Республіку Ірландія. Державний візит став символом нормалізації британсько-ірландських відносин.

Кетрін, герцогиня Кембрідж і дружина королеви-внука Вільяма, сказали про найважливішу англійку нашого часу: "Королева є постійною для цієї землі і для нас решти".